Dlaczego warto uporządkować swoje biuro?

cleaning-268102_640Mogłoby się wydawać, że porządek w biurze mają tylko perfekcjoniści. Stwierdzenie to wydaje się jednak zupełnie bezpodstawne. Niezależnie od profesji, ład w miejscu pracy jest kluczowy dla naszej wydajności – śmieci, porozrzucane przedmioty, brudne okna, okruszki na blatach nie tylko dezorganizują przestrzeń, ale także zanieczyszczają nasz umysł, spowalniają pracę, przez co stajemy się mniej pomysłowi oraz kreatywni.

Porządki przyczyniają się więc nie tylko do poprawy różnych aspektów naszego życia, ale również pozwalają przygotować miejsce na lepszą energię oraz ciekawsze pomysły. Jakie prace powinniśmy wykonać, aby czuć się lepiej w miejscu pracy? Na to pytanie odpowie właściciel jednej z firm, zajmujących się sprzątaniem biur w Łodzi.

Zadbaj o wszystkie powierzchnie!

Nie ważne czy zatrudniasz grupę ludzi, czy pracujesz w pojedynkę, porządek powinieneś postawić na pierwszym miejscu. Poniżej przedstawiamy harmonogram prac:

Każdego dnia: Zadbaj o to, aby każde stanowisko pracy było czyste i schludne. Warto odkurzyć więc wszelkie powierzchnie tj. biurka, szafki, stoliki oraz pokryć je preparatami zapobiegającymi ponownemu osiadaniu kurzu. Codziennie wynosimy śmieci, myjemy talerzyki, kubki, dbamy, aby dokumentacja trafiła do odpowiednich teczek.

Raz w tygodniu: Gruntownie odkurzamy całe biuro oraz myjemy podłogi.

Raz w miesiącu: Myjemy okna, pierzemy firanki, odsuwamy meble biurowe i odkurzamy porządnie we wszystkich zakamarkach, pozbywamy się zbędnych rzeczy. Możemy także dostosować design biura do aktualnych okazji czy świąt.

Raz na pół roku: Pierzemy dywany. Kilka razy w roku warto także pozbyć się zbędnej zawartości szafek, przejrzeć oraz posegregować dokumenty.

Jeśli nie mamy czasu, możemy skorzystać z usług wyspecjalizowanych firmy. Każde duże miasto oferuje bowiem sprzątanie biur czy to w Łodzi, czy w Krakowie, każdy znajdzie coś na swoją kieszeń.